ЕНЕРГО-ПРО уведомява своите клиенти, че са получени сигнали за фалшиви съобщения по електронна поща, които по външен вид наподобяват изпращаните до клиентите електронни фактури. Тези съобщения нямат нищо общо с дружествата от Групата ЕНЕРГО-ПРО Варна.

Компанията съветва своите клиенти да се отнасят с повишено внимание към получаваните под формата на електронни фактури за електроенергия имейли, като внимателно проверяват адреса на подателя. Електронните фактури, издавани от ЕНЕРГО-ПРО, винаги се изпращат като прикачен файл в PDF формат и от конкретни имейли с домейни, посочени по-долу. Ако клиент получи електронно съобщение, което не отговаря на тези условия, следва да има предвид, че то не е изпратено от ЕНЕРГО-ПРО и отварянето му крие риск от заразяване с компютърен вирус.

Съвети към клиентите за проверка достоверността на получен входящ имейл:

Как да се предпазим?

1. Проверка на имейл адрес – проверете адреса на подателя и се уверете, че той е на изпращача, за когото се представя по следния начин: при поставяне на мишката върху имейл адреса (без да кликвате върху него), разширението на имейлите, изпратени от ЕНЕРГО-ПРО, може да бъде само едно от следните:

• @energo-pro.bg

• @erpsever.bg

• @eproes.bg

Ако подателят на имейла е вписан като ЕНЕРГО-ПРО, а разширението на имейла на подателя не е едно от посочените, приемете, че писмото е съмнително и не го кликвайте.

2. Посочване на линк в писмо: Когато задържите курсора на мишката върху връзка/линк в имейл, се появява малък балон, който да ви покаже къде ще Ви отведе връзката. Ако реалната връзка не съответства на изпращача или не съответства на очакваното, приемете, че писмото е съмнително и не го кликвайте.

3. Прикачени файлове: Ако имейлът е от неясен или непознат за Вас подател, не отваряте прикачените файлове, докато не си изясните реалния подател.

При съмнение в достоверността на имейл, получен от името на ЕНЕРГО-ПРО, клиентът може да направи проверка на телефон *6161 за клиенти на свободен пазар и 0700 800 61 за клиенти на регулиран пазар.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.