Балканиадата по лека атлетика за младежи и девойки под 20-годишна възраст се проведе вчера в румънския град Крайова. Петима състезатели на варненските клубове бяха извикани в националния ни отбор, за да представят страната ни в различни дисциплини.
И тримата състезатели на „Супер спорт“ се върнаха с медали. С отличен финален спринт Димитър Панделиев грабна златото в коронната си дисциплина 800 м (1:50.19 мин) и стана балкански шампион. Християн Касабов взе среброто, поставяйки нов национален рекорд на България на 110 м с препятствия (0.99) – 13,69 сек, а Емили Кирякова заслужи бронза на 100 м с препятствия – 14,08 сек. Тя обаче се състезава в по-високата за нея възрастова група.
Стефания Любенова от „Евър“ (която също се състезава в по-високата за нея възрастова група) зае петото място на 800 м (2:14,00 мин), а Натали Костова от „Виктория“ остана шеста на скок височина – 1.74 см.
Отборът на България е номер едно в класирането по медали на балканския шампионат за юноши и девойки под 20 години. За първи път през този век атлетите ни оглавиха класирането по медали със седем титли, едно сребърно и 5 бронзови отличия.
В Балканиадата в Крайова участваха над 350 състезатели от 18 европейски държави.
14 юли 2025, 08:21 Хари Касабов

