Централната избирателна комисия обяви имената на новите 240 депутати, съобщи БНТ.

И този път имаше кандидати, които се отказаха от местата си. Сред тях: лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов, четирима от ДПС, един от ГЕРБ-СДС и един от "Величие". Същеврменно 25 депутати бяха избрани от два района и трябваше да посочат един, който ще представляват.

Някои акценти от списъка:

ДПС за пръв път взима всички мандати в Кърджали. Лидерът на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов отново предпочете да представлява Пловдив. Бившият областен управител на София Вяра Тодева е избрана за депутат от ПП-ДБ в 23 МИР.

Христо Иванов, който преди дни подаде оставка като председател на "Да, България" и се отказа от депутатското си място, фигурира като избран от 24 МИР - София. Това не е прецедент - след миналогодишните парламентарни избори през април в същата ситуация се оказа и Лена Бориславова от ПП. След като беше обявена като депутат от ЦИК, тя подаде заявление за отказ от депутатското си място. Тогава обаче от ЦИК не го приеха и се наложи Бориславова да се закълне като депутат и след това - да подаде оставка.

Публикуваме списъка с новите 240 депутати по реда, в който са публикувани в решението на ЦИК.

Първи изборен район – Благоевградски

"Има такъв народ" - Станислав Иванов Богдански

"Възраждане" - Цвета Валентинова Рангелова

ПП-ДБ - Андрей Иванов Цеков

ГЕРБ-СДС - Росен Димитров Желязков, Стефан Апостолов Апостолов, Костадин Томов Стойков, Георги Иванов Георгиев

"БСП за България" - Корнелия Петрова Нинова

Движение за права и свободи – ДПС - Ибраим Ибраимов Зайденов, Фатима Исмаил Йълдъс, Ахмед Ахмедов Вранчев

***

Втори изборен район - Бургаски

"Има такъв народ" - Силви Кирилов Петров

"Възраждане" - Борис Димитров Аладжов, Звезделина Камелиева Каравелова

ПП-ДБ - Николай Денков Денков, Димитър Георгиев Найденов

ГЕРБ-СДС - Жечо Дончев Станков, Любен Любенов Дилов, Галя Стоянова Василева, Андрей Стоянов Рунчев

"БСП за България" - Петър Георгиев Кънев

"Величие" - Радостин Колев Колев

Движение за права и свободи - Севим Исмаил Али, Ешереф Кязим Ешереф, Фатме Хасан Рамадан

***

Трети изборен район - Варненски

"Има такъв народ" - Тошко Йорданов Хаджитодоров, Ивайло Симеонов Костадинов

"Възраждане" - Костадин Тодоров Костадинов, Коста Георгиев Стоянов, Светослав Тодоров Тодоров

ПП-ДБ - Даниел Максим Лорер, Стела Димитрова Николова, Ивайло Христов Митковски

ГЕРБ-СДС - Даниел Павлов Митов, Красен Кирилов Кралев, Бранимир Николаев Балачев, Кристиан Божидаров Ганчев, Павел Алексеев Христов

БСП за България - Борислав Гуцанов Гуцанов

"Величие" - Юлиана Младенова Матеева

Движение за права и свободи – Филиз Хакъева Хюсменова

***

Четвърти изборен район - Великотърновски

"Има такъв народ" - Андрей Иванов Чорбанов

"Възраждане" - Ангел Василев Янчев

ПП-ДБ - Людмила Николаева Илиева

ГЕРБ-СДС - Костадин Георгиев Ангелов, Димитър Стойков Николов

"БСП за България" - Атанас Зафиров Зафиров

"Величие" - Павлин Стефанов Петров

Движение за права и свободи – Йордан Кирилов Цонев

***

Пети изборен район - Видински

"Възраждане" - Вера Иванова Александрова

ПП-ДБ - Любен Иванов Иванов

ГЕРБ-СДС - Росица Любенова Кирова

Движение за права и свободи – Иво Севдалинов Цанев

***

Шести изборен район - Врачански

"Възраждане" - Ивайло Василев Папов

ПП-ДБ - Деница Димитрова Симеонова

ГЕРБ-СДС - Красен Георгиев Кръстев, Мартин Николаев Харизанов

"БСП за България" - Генади Събков Събков

Движение за права и свободи – Валентин Йовков Тончев

***

Седми изборен район - Габровски

"Възраждане" - Даниел Петров Петров

ПП-ДБ - Явор Руменов Божанков

ГЕРБ-СДС - Томислав Пейков Дончев

Движение за права и свободи – Юсеин Хасанов Вейселов

***

Осми изборен район - Добрички

"Има такъв народ" - Александър Атанасов Александров

"Възраждане" - Константина Венциславова Петрова

ГЕРБ-СДС - Деница Евгениева Сачева

"БСП за България" - Мая Йорданова Димитрова

Движение за права и свободи – Ертен Белгинова Анисова

***

Девети изборен район - Кърджалийски

Движение за права и свободи - Делян Славчев Пеевски, Байрам Юзкан Байрам, Айтен Байрям Сабри, Павлин Павлов Кръстев, Елван Бехчет Гюркаш

***

Десети изборен район - Кюстендилски

"Възраждане" - Димчо Димитров Димчев

ГЕРБ-СДС - Христо Богомилов Терзийски

"Величие" - Росица Симеонова Калинова

Движение за права и свободи – Николай Георгиев Златарски

***

Единадесети изборен район - Ловешки

"Възраждане" - Ивелин Първанов Първанов

ГЕРБ-СДС - Николай Нанков Нанков

"Величие" - Ирена Николаева Негинова

Движение за права и свободи – Атидже Байрямова Алиева-Вели

***

Дванадесети изборен район - Монтана

"Възраждане" - Петър Николаев Петров

ГЕРБ-СДС - Румен Димитров Христов

Движение за права и свободи – Димитър Иванов Аврамов, Надя Йорданова Петрова

***

Тринадесети изборен район - Пазарджишки

"Възраждане" - Стоян Николов Таслаков

ПП-ДБ - Ивайло Валентинов Шотев

ГЕРБ-СДС - Екатерина Спасова Гечева-Захариева, Стефан Неделчев Мирев, Дафинка Аспарухова Семерджиева

"БСП за България" - Петя Николаева Цанкова

Движение за права и свободи - Искра Димитрова Михайлова-Копарова, Небие Исмет Кабак

***

Четиринадесети изборен район - Пернишки

"Възраждане" - Димо Георгиев Дренчев

ПП-ДБ - Бойко Илиев Рашков

ГЕРБ-СДС - Георг Даниелов Георгиев, Христина Иванова Георгиева

***

Петнадесети изборен район - Плевенски

"Има такъв народ" - Христинка Илийчева Иванова

"Възраждане" - Кирил Тодоров Тодоров

ПП-ДБ - Богдан Валериев Богданов

ГЕРБ-СДС - Пламен Тачев Петров, Валери Пламенов Лачовски

"БСП за България" - Георги Страхилов Свиленски

"Величие" - Христо Симеонов Борисов

Движение за права и свободи – Марио Киров Рангелов

***

Шестнадесети изборен район - Пловдив

"Има такъв народ" - Танер Кадир Тюркоглу

"Възраждане" - Ангел Жеков Георгиев, Емил Янков Янков

ПП-ДБ - Манол Костадинов Пейков, Йордан Яворов Иванов, Стою Теодоров Стоев

ГЕРБ-СДС - Бойко Методиев Борисов, Даниела Кирилова Дженева, Георги Валентинов Георгиев, Деница Пламенова Николова

"БСП за България" - Иван Богомилов Петков

"Величие" - Николай Георгиев Марков

***

Седемнадесети изборен район - Пловдивски

"Има такъв народ" - Станислав Светозаров Балабанов

"Възраждане" - Кръстьо Стоянов Врачев, Димитър Валентинов Гюрев

ПП-ДБ - Катя Максимова Панева

ГЕРБ-СДС - Цвета Вълчева Караянчева, Младен Николов Шишков, Иван Йовков Червенков

"БСП" за България - Веска Маринова Ненчева

"Величие" - Дарин Димитров Георгиев

Движение за права и свободи – Рамадан Байрам Аталай, Ердуан Сали Мехмед

***

Осемнадесети изборен район - Разградски

ГЕРБ-СДС - Гюнай Хюсмен Хюсмен

Движение за права и свободи – Хабибе Кязим Расим, Мехмед Реджеб Салим, Едис Рухиев Даудов

***

Деветнадесети изборен район - Русенски

"Има такъв народ" - Драгомир Стефанов Петров

"Възраждане" - Златан Стоянов Златанов

ПП-ДБ - Иван Белчев Белчев

ГЕРБ-СДС - Георги Николаев Кръстев, Николай Иванов Братованов

"БСП за България" - Иван Валентинов Иванов

Движение за права и свободи – Ализан Нихат Яхова

***

Двадесети изборен район - Силистренски

"Възраждане" - Маргарита Атанасова Генчева

ГЕРБ-СДС - Милен Стойчев Делийски

Движение за права и свободи – Джевдет Ибрям Чакъров, Левент Орхан Мемиш

***

Двадесет и първи изборен район - Сливенски

"Възраждане" - Климент Пламенов Шопов

ПП-ДБ - Татяна Славова Султанова-Сивева

ГЕРБ-СДС - Десислава Жекова Танева, Мария Щерева Белова

"БСП за България" - Деян Цанков Дечев

Движение за права и свободи – Хюсеин Хасан Хафъзов

***

Двадесет и втори изборен район – Смолянски

ГЕРБ-СДС - Красимир Митков Събев

"Величие" - Лариса Борисова Савова

Движение за права и свободи – Хайри Реджебов Садъков, Анджей Веселинов Джандев

***

Двадесет и трети изборен район – София

"Има такъв народ" - Павела Василева Митова

"Възраждане" - Цончо Томов Ганев, Виолета Радева Кърпачева, Ивайло Георгиев Чорбов

ПП-ДБ - Кирил Петков Петков, Божидар Пламенов Божанов, Атанас Петров Атанасов, Вяра Методиева Тодева, Васил Стефанов Стефанов, Надежда Георгиева Йорданова, Венко Николов Сабрутев

ГЕРБ-СДС - Александър Койчев Иванов, Тома Любомиров Биков, Николай Нидал Алгафари, Владимир Андонов Данаилов, Александър Руменов Ненков

"БСП за България" - Христо Танчев Проданов

"Величие" - Георги Панчев Куков

Движение за права и свободи – Тимур Ахмедов Халилов

***

Двадесет и четвърти изборен район - София

"Има такъв народ" - Иван Стойнов Кючуков

"Възраждане" - Йордан Христов Тодоров, Георги Хрисимиров Иванов

ПП-ДБ - Христо Любомиров Иванов, Лена Здравкова Бориславова, Мартин Димитров Димитров, Петър Василев Кьосев, Йордан Ивов Терзийски

ГЕРБ-СДС - Рая Назар Назарян, Христо Георгиев Гаджев, Тервел Николов Георгиев

"БСП за България" - Михаил Иванов Ставрев

"Величие" - Етиен Херцел Леви

***

Двадесет и пети изборен район - София

"Има такъв народ" - Петя Божидарова Димитрова

"Възраждане" - Маргарита Иванова Махаева, Славчо Ангелов Крумов, Рая Ангелова Иванова

ПП-ДБ - Елисавета Димитрова Белобрадова, Кристина Николаева Петкова, Калина Бориславова Константинова, Венеция Огнянова Нецова-Ангова

ГЕРБ-СДС - Йорданка Асенова Фандъкова, Анна Василева Александрова, Лъчезар Богомилов Иванов, Петър Николаев Николов

БСП за България - Калоян Емилов Методиев

"Величие" - Виктория Димитрова Василева

***

Двадесет и шести изборен район - Софийски

"Има такъв народ" - Венцислав Михайлов Асенов

"Възраждане" - Ангел Николаев Славчев

ПП-ДБ - Александър Димитров Симидчиев

ГЕРБ-СДС - Младен Найденов Маринов, Валентин Мирчов Милушев, Марин Василев Маринов

"БСП за България" - Иван Ивайлов Ченчев

Движение за права и свободи – Цветан Иванов Енчев

***

Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

"Има такъв народ" - Александър Николов Вълчев

"Възраждане" - Искра Михайлова Михайлова, Даниел Станиславов Проданов

ПП-ДБ - Радослав Стефанов Рибарски

ГЕРБ-СДС - Красимир Георгиев Вълчев, Маноил Минчев Манев, Илиана Петкова Жекова

"БСП за България" - Драгомир Велков Стойнев

"Величие" - Красимира Петкова Нинова-Катинчарова

Движение за права и свободи – Халил Реджепов Летифов, Шендоан Ремзи Халит

***

Двадесет и осми изборен район - Търговищки

ГЕРБ-СДС - Теменужка Петрова Петкова

Движение за права и свободи – Джейхан Хасанов Ибрямов, Неждет Джевдет Шабан, Джем Ямен Яменов

***

Двадесет и девети изборен район - Хасковски

"Има такъв народ" - Александър Стайков Марков

"Възраждане" - Георги Николаев Георгиев

ПП-ДБ - Асен Васков Василев

ГЕРБ-СДС - Делян Александров Добрев, Георги Тенев Станков, Иван Величков Минев

Движение за права и свободи – Станислав Димитров Анастасов, Мюмюн Сали Мюмюн

***

Тридесети изборен район - Шуменски

"Възраждане" - Веселин Миленов Вешев

ПП-ДБ - Захари Георгиев Борачев

ГЕРБ-СДС - Любомир Димитров Христов

"БСП за България" - Катя Гинева Кайрякова

Движение за права и свободи – Айсел Исмаил Руфад, Хамид Бари Хамид

***

Тридесет и първи изборен район - Ямболски

"Възраждане" - Никола Ангелов Димитров

ГЕРБ-СДС - Димитър Ангелов Иванов

"БСП за България" - Красимир Йорданов Йорданов

Движение за права и свободи – ДПС - Димитър Андонов Николов

***

Крайният срок за обявяване на имената на новите народни представители бе 16 юни, неделя. Мандатите в 50-ото Народно събрание се разпределят така:

- ГЕРБ-СДС - 68

- ДПС - 47

- "Продължаваме промяната - Демократична България" - 39

- "Възраждане" - 38

- "БСП за България" - 19

- "Има такъв народ" - 16

- "Величие" - 13

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.