„Новата спортна зала във "Владиславово" може да се превърне в буферна зона, където да бъдат настанявани временно до 200 украински бежанци за няколко дни". Това съобщи областният управител на Варненска област Благомир Коцев. Той уточни, че това настаняване ще трае, докато не се намери подходяща квартира или хотел за украинските граждани, пристигнали у нас.

Според нето, бежанският натиск е намалял и сега на денонощие пристигат около 200 души, на които чрез разпределителния център в Спортната зала се помага изцяло, за да бъдат нахранени, облечени и настанени.

От началото на кризата във Варненска област са пристигнали и останали около 30 000 украински граждани, от които близо 80% са настанени във Варна. Благомир Коцев поясни, че около половината от тези, които остават в морската столица са разпределени в квартири предвид факта, че активният летен сезон наближава и от края на май хотелската база в града и в летните ни курорти ще бъде запълнена.

„След 31 май държавата обмисля стимули за работодателите, които ще могат да наемат украински граждани на работа, с цел по-добрата им интеграция в обществото и същевременно да могат да си плащат наемите", разаясни областният управител. Той е категоричен, че има вариант и за използване на легловата база в зимните ни курорти, но засега този вариант не е достигнал окончателно решение.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.