Националките по волейбол на България се наложиха с 3:1 гейма (18:25; 25:21; 25:21; 25:23) над водача в предварителна група „B“ Полша в битка за първото място на Европейското първенство в Пловдив.
Момичетата на Иван Петков изиграха изключителен двубой и успяха да изместят именития си съперник от лидерската позиция в групата. Те завършиха с 13 точки, докато полякините останаха с една по-малко.
По този начин „лъвиците" се класираха за 1/8-финалите, където ще срещнат отбора на Швеция.

