Окръжна прокуратура – Варна привлече към наказателна отговорност 28-годишен мъж от село Камен дял, община Дългопол, опитал да убие свой съселянин - престъпление по чл. 115, във връзка с чл. 18, ал. 1 от НК. Той е задържан с постановление на наблюдаващия случая прокурор до 72 часа с оглед довеждането му пред съда за определяне на мярка за неотклонение спрямо него.
Задържаният е познайник на полицията и прокуратурата. Извършил е тежкото деяние в изпитателен срок по предходно осъждане за управление на МПС след употреба на наркотични вещества.
Вечерта на 21 февруари 2023 година, двама мъже се черпили с алкохол, като стояли на чешма в село Камен дял. Към тях се приближил пострадалият. 28-годишният К.К. се нахвърлил срещу него и започнал да го бие. Извадил нож и му нанесъл удар с острието в областта на корема. Физическият сблъсък бил прекратен от присъстващия на място свидетел и пострадалият успял да се отдалечи. След около 100 метра той се свлякъл на земята.
Пристигналите на място други жители на селото подали сигнал на Единния европейски номер (ЕЕН) 112. Екипи на Спешна помощ и на полицията пристигнали на местопроизшествието. 31-годишният потърпевш бил откаран в болнично заведение, където бил опериран и към момента се намира в стабилно състояние. К.К. бил задържан.
В днешния ден той е привлечен като обвиняем за извършеното от него престъпление и срокът на задържането му е удължен. Предстои в съда да бъде внесено за разглеждане искане за налагане на най-тежката мярка за неотклонение спрямо К.К. – „задържане под стража“.
Работата по случая продължава под ръководството и надзора на Окръжната прокуратура във Варна.
22 февруари 2023, 17:54 Екип на Паралел 43

